Uzdrowisko Busko- Zdrój

Położenie i historia

Miejscowość Busko- Zdrój leży w województwie świętokrzyskim w stolicy powiatu buskiego. Jest to jedno z miast uzdrowiskowych w Polsce. Pierwszym dokumentem, który wspomina występowanie solanki w Busku to przywilej Bolesława Wstydliwego. Z kolei pierwsze badania nad wykorzystaniem wód leczniczych przeprowadził lekarz który mieszkał w Pińczowie Jan Winterfeld. Uroczyste otwarcie uzdrowiska nastąpiło w 1836 roku. Od ponad 200 lat uzdrowisko skutecznie działa w leczeniu różnych dolegliwości: ortopedyczno- urazowych, reumatologicznych, kardiologicznych, neurologicznych, dermatologicznych oraz rehabilituje ludzi u których rozpoznano dziecięce porażenie mózgowe. 

Największe bogactwa

Uzdrowisko Busko obdarzyło niezwykłe bogactwo mianowicie znajdują się tam wody siarczkowe oraz solanka jodkowa a także woda mineralna, która została produkowana od 1960 roku jest to naturalna woda źródlana która nosi nazwę ” Buskowianka Zdrój”. Woda ta zyskała uznanie wśród ludzi którzy cenią sobie swoje zdrowie oraz dbają o kondycje fizyczną. Została stworzona dla osób, które zmagają się ze schorzeniami nowotworowymi, cukrzycą, dną moczanową oraz miażdżycą. Doskonałym dodatkiem jest nowa linia „Słonecznych kosmetyków”. Zostały one stworzone do pielęgnacji. Są one wytwarzane na bazie naturalnych substratów leczniczych, w składzie znajdziemy takie dodatki jak woda siarczkowa, solanka jodkowa i borowina. Dzięki stosowaniu tych kosmetyków możemy poczuć się jak w domowym spa. 

Oferty oraz wyposażenie

Przyjeżdżając do uzdrowiska goście mogą korzystać z ponad 80 rodzajów zabiegów leczniczych. Funkcjonują tutaj sanatoria oraz szpitale uzdrowiskowe. Dzięki swojej historii uzdrowisko jest rozpoznawalne nie tylko w każdym zakątku Polski ale także w całej Europie. Szpitale uzdrowiskowe oferują leczenie: szpitalne, uzdrowiskowe , rehabilitacyjne sanatoryjne oraz pobyty rekreacyjne. Istnieje możliwość konsultacji ze specjalistami oraz wykonanie podstawowych badań. Sanatorium posiada zaawansowane technologie, nowoczesny i inteligenty sprzęt między innymi sprzęt do diagnostyki osteoporozy, który jest do dyspozycji gości. Pacjenci mogą liczyć na fachową pomoc dzięki odpowiednio wykwalifikowanej kadrze lekarzy i pielęgniarek.